Alevilerden Avrupa’da Turgut Öker için Adalet Nöbetleri

Hüseyin Şenol

Aleviler, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde hakkında yurtdışına çıkış yasağı olan AABK Onursal Başkanı Turgut Öker’in 18 Haziran’da görülecek duruşmasına dikkat çekmek için ‘Adalet Nöbeti’ndeydi.

Ulm’daki nöbete geniş kurumsal destek

            Almanya’nın Ulm kentinde de şehir merkezinde Belediye Binası’nın da bulunduğu Marktplatz alanında düzenlenen Adalet Nöbeti’ne çok sayıda kurum ve birey de destek verdi. Ulm Şehir Meclisi Üyesi yeşil politikacı Banu Öner’in de katıldığı nöbete ATİF, AGİF, ADHF, AGEB, AKM, DİDF, HDP aktivistleri, Mor Kolektif, SKB, Yeni Kadın ve Halk Cephesi’nden de destek verildi.

            Ulm Alevi Kültür Merkezi (AKM) Başkanı Kaan Yalçın olmak üzere, çevre Alevi dernekleri başkan ve yetkililerden  Ulaş Özer, Duygu Özer, Yücel, Aynur Harite, Varol Aziret, Yücel Şen, Halil Yılmaz, Musa Aydın, Sadık Erenler de hazır bulundu.

            AKM Ulm adına konuşmayı yapan eski AABK Gençlik Kolları Başkanı Duygu Özer “Adaletsizliğe boyun eğmeyeceğiz. Onursal Başkanımız Turgut Öker’in yanındayız” dedi.

            Adalet nöbetine katılanlar hep birlikte, Münsterplatz meydanında yapılan ırkçılığa karşı gösteriye geçtiler.

Haber Merkezi

Next Post

DEVRİM DERSİ: 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi - Hilmi Toy

Çar Haz 17 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 50 Yıllık Tarihi Ders: 15-16 Haziran Bir 15-16 Haziran’ı daha geride bıraktık. 50 yıl önceydi ve işçiler çalışma yasasında yapılan gerici değişikliklere karşı, 274-275 sayılı yasal düzenlemeye karşı harekete geçtiler. Yasa gündeme gelmesiyle birlikte özellikle DİSK (Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu) üyesi işçiler örgütlü oldukları […]
Translate »