Akman ve Karakaya, hastaneye kaldırıldı

İzmir’de Adil Yargılanma ve cezaevi koşullarının düzeltilmesi talebiyle ilişkin 19 Şubat’ta tutuklu bulundukları Şakran Cezaevi’nde ölüm orucuna başlayan Özgür Karakaya ve Didem Akman cezaevi içinde bulunan kampüs hastanesine kaldırıldı.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Şube Sekreteri avukat Erdoğan Akdoğdu, Şakran Kapalı Cezaevine Akman ve Karakaya’yı görmek için gitti. Akdoğdu, Akman ve Karakaya’nın kampüs hastanesine kaldırıldığı için görüşemediğini belirtti. Karakaya’nın kaldığı koğuşta bulunan 7 tutukluya müdahale edildiğini dile getiren Akdoğdu, şunları söyledi: “Şu an Karakaya ve Akman’ın yanında uzman doktorlar var. Muhtemelen müdahale edilebilir. Biz yarın ilk fırsatta tekrar yanlarına gideceğiz.”

Kaynak: ANF

Koordinator00

Next Post

ABD Temsilciler Meclisi, polisin aşırı güç kullanmasını yasaklayan tasarıyı onayladı

Cum Haz 26 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 ABD Temsilciler Meclisi, siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucu öldürülmesiyle gündeme gelen ve emniyet güçleri tarafından aşırı güç kullanılmasını yasaklayan tasarıyı onayladı. Demokrat vekillerce oylamaya sunulan ‘George Floyd için Adalet ve Polislik Yasası’ adlı tasarı, 181’e karşı 236 ‘Evet’ oyu alarak Temsilciler Meclisinden geçti. Cumhuriyetçi Parti üyelerinin karşı çıktığı tasarıya, […]
Translate »