Açlık grevi direnişi 31’inci gününde

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kırılması ve cezaevlerindeki hak ihlallerinin son bulması amacıyla tutsakların başlattığı açlık grevi eylemleri, 7’nci grubun devralmasıyla 31. gününde devam ediyor.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen tecridin kırılması, cezaevlerinde devam eden hak ihlallerinin son bulması amacıyla siyasi tutsakların Türkiye cezaevlerinde 27 Kasım’da başlattığı süresiz-dönüşümlü açlık grevi eylemleri devam ediyor. 7’nci grubun devraldığı eylem 31’inci gününde. 

Tutsaklar, aileleri ve avukatları aracılığıyla verdikleri mesajlarda tüm demokratik kamuoyuna çağrıda bulunarak, tecrit sonlandırılıncaya kadar eylemlerini sürdürme kararlılığını vurguladı.

Haber Merkezi

Next Post

Fransız devleti hapishane sistemini yıllarca süren yoğun mücadeleye hazırlıyor

Pts Ara 28 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Birkaç haftadır kapsamlı güvenlik yasasının 24. maddesi hakkında çok şey duyduk. Aslında, bu makale (şu anda askıya alınmıştır) halkın polis şiddeti görüntülerini yaymasını önlemeyi amaçlamaktadır. Bu makale, halk kitlelerinin öfkesini meşru bir şekilde netleştiriyorsa, 23. madde de aynı şekilde rezildir ve devletin hapishane sistemini yıllarca süren […]
Translate »