2021 Umudun yükseldiği bir yıl olacak!

Yeryüzünde insanlık hala sınıflı toplumların yüklerini de barındıran son temsilcisi Tekelci Kapitalizm yada bir diğer adıyla Emperyalizm dönemini yaşıyor.

Mekan ve insan aklı bu karanlığın temsilcileri tarafından her gün daha fazla fethedilme, özgürlük, daha fazla kuşatılma ve cam bir fanus ta müzeye kaldırılma riski altında. Toplamı bir kaç büyük aile ve yerüzü nüfusunun eyici çoğunluğu karşısında önemsiz bir kısmının para, güç ve bunlarla etraflarına ördükleri zırhlarla egemenliklerini şimdilik sürdürdükleri, daha bir kaç yüzyıl için garantilemeye çalıştıkları tarihsel bir kavşaktayız.

İşçiler, yoksul ve emekçi halklar, Corona salgını ve hemen beraberinde getirilen iki yüzlü tedbirlerle işyerlerinde gündelik yaşamın yeniden üretildiği her yerde, sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe kısıtlamalarından uzak şartlarda çalıştırılırken, cezaevlerinde politik tutuklu ve hükümlülere hiçbir yaşam tşansı tanınmazken, günlük acıları ve umutsuzluk içinde tutsaklık zincirlerini sıkılayan bu çoktan fosilleşmesi gereken sömürücü sınıfa karşı zincirlerini kıracağının güçlü sinyallerini veren direnişler, yükselen sesler ve silahlı direnişler den bu kısır döngünün yeniden bir noktadan sonra mücadelenin yükselişe geçeceği kırılma anını umut ediyor ve bekliyoruz.

İşte o zaman bir kez daha yeryüzü yaşanır hale gelecek bir yeni toplumsal düzenle tanışacak. Biz kazanacağız. Er yada geç emekçiler, işçiler ve gelecek adına Çocuklar, tüm canlı yaşam ve ihtiyar gezegenimiz kazanacak. Siz sevgili okurlarımıza, yazarlarımıza, katkılarını bizden esirgemeyen destekçilerimize, halklarımıza sağlık ve mutluluk getirmesini umut ediyor, istiyoruz.

Simurg News

Koordinator00

Next Post

Simurg News yayın yaşamını sonlandırdı

Cum Oca 8 , 2021
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Sevgili Simurg News okurları, son haberimizi, yayın yaşamımızın sona erdiğini duyurarak, Simurg News Gazetesi olarak sizlere veda ediyoruz. Medya atölyesi çalışmalarımız 2017 de Gazete (Simurg News – SimurgNews International)olarak sürmüş ve Simurg Enternasyonal Medya Atölyesi çalışmamızın 2021 yılında kolektif olarak devam ettirilme koşullarının kalmadığı […]
Translate »