1’i bebek 6 mülteci yaşamını yitirdi

İspanya’da bulunan sivil toplum kuruluşu Open Arms, Libya’daki Sabratha Antik Kenti’nin 30 mil açığında batmak üzere olan bottaki mültecileri kurtarmak için operasyon düzenlediklerini açıkladı. Operasyon sırasında ikiye ayrılan bottan denize düşen mültecilerden 110’unun Open Arms ekiplerince kurtarıldığı, 1’i 6 aylık bebek olmak üzere 6 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

4 MÜLTECİNİN DURUMU DA CİDDİ

İtalyan Sahil Güvenlik Komutanlığı, Libya arama-kurtarma bölgesi içindeki alanda zor durumda bulunan mültecileri taşıyan botun sabah saatlerinde Avrupa Sınır Koruma Ajansı’na (FRONTEX) ait devriye uçağı tarafından fark edildiğini, Open Arms gemisinin bölgede kurtarma operasyonu başlattığını kaydetti.

Sağlık durumları ciddi olan 4 mültecinin Open Arms gemisinden tahliye edilmesi için sağlık ekibinin bulunduğu devriye botunun yola çıkarıldığı bildirildi.

Kaynak: ANF

Haber Merkezi

Next Post

Avusturya'da Müslüman Kardeşler operasyonu

Cum Kas 13 , 2020
Print 🖨 PDF 📄 eBook 📱 Avusturya’da Müslüman Kardeşler ve Hamas’la bağlantılı olduğu gerekçesiyle aralarında özel konut, dernek, ofis ve işyerinin de bulunduğu 60’tan fazla noktaya baskın düzenlendi. Graz Savcılığı’ndan yapılan açıklamada, pazartesi sabah saatlerinde düzenlenen baskınların bir hafta önce Viyana’da gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilintili olmadığı belirtildi. Savcılık, terör örgütü […]
Translate »